Sprell søker Butikkleder

Da vår butikkleder har fått seg nye muligheter internt, søker vi hennes etterfølger! Vil du bli butikkleder i den nye butikken vår på Jekta i Tromsø? Vi søker en positiv og inspirerende leder som evner å motivere teamet sitt og bygge butikken videre sammen med både ansatte, senteret og lokalmiljøet.

Skrevet aug. 29, 2025 av admin

Er du en ledertype som brenner for å skape de aller beste kundeopplevelsene?

Vi søker deg som brenner for salg og alltid møter kundene med et smil. Du gir det lille ekstra for å slå budsjettet, og motiverer kollegaene dine til det samme. Du er innovativ og løsningsorientert i alle aspekter av arbeidsoppgavene, og trives med å ha stort ansvar. Det å skape vekst sammen med både kolleger og nærmiljø er viktig for deg i hverdagen!



Som butikksjef i Sprell driver du butikken som det skulle vært din egen, og har det fulle ansvar for både drift og resultatoppnåelse. Sammen med teamet ditt jobber dere mot konkrete mål, og du er deres støtte og inspirator. Du har også en viktig rolle når det kommer til produkt- og varesammensetning i butikken. I tillegg vil du samarbeide tett med Jekta storsenter, bidra på arrangementer og drive lokal markedsføring for å styrke Sprell sin posisjon i Tromsø.



Sprell tilbyr


En fleksibel og variert arbeidsdag med mye ansvar. Hos oss blir du en viktig del av en kjede i vekst. Vi tar godt vare på deg fra start, og du får en fadder som gir opplæring og støtte. Vårt hovedkontor er alltid behjelpelig dersom det skulle være noe.
Arbeidsmiljøet i Sprell er noe helt eget – vi har mange ansatte som trives, brenner for konseptet og har vært hos oss i mange år.



Arbeidsoppgaver og ansvarsområder


- Hovedansvar for kostnads- og omsetningsbudsjett
- Personal- og oppfølgingsansvar for 6–8 medarbeidere
- Innkjøp og lagerstyring, samt ansvar for varesammensetning
- Sikre enestående service til alle kunder
- Bidra til lokal markedsføring og samarbeid med Jekta storsenter
- Delta på og tilrettelegge for arrangementer i lokalmiljøet
- Sørge for en innbydende og ryddig butikk i tråd med Sprell-konseptet


    Kvalifikasjoner og egenskaper


    Vi leter etter en leder som kjenner detaljhandel, og som drives av å skape vekst og levere gode resultater. Butikkledererfaring er en fordel, men ikke et absolutt krav.
    For å lykkes i rollen må du være flink til å bygge gode relasjoner – både med kunder, ansatte og samarbeidspartnere. Du er uredd, løsningsorientert og positiv!



    Arbeidstid


    Stillingen er hovedsakelig på dagtid, men en kveld i uken og enkelte lørdager må påregnes. I tillegg er julesesongen høytid i butikk, og det er viktig at butikksjef har stor arbeidskapasitet og tilgjengelighet fra midten av november til ut desember.



    Ønsker du mer informasjon om stillingen er du velkommen til å ta kontakte SKILL Rekruttering. Vi ser frem til å høre fra deg!



    Les mer og søk HER

    Kundeklubb

    Få de beste fordelene!

    MELD DEG INN